Dla Rodziców- praca psychologa

Szanowni Rodzice,

Przedszkole nasze współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 5, przy ul. Otwockiej.

Psycholog z poradni pełni dyżur na terenie przedszkola w czwartki, w godzinach 07.30-11.30.

W godzinach 7:30 – 9:00 psycholog przeznacza czas na konsultacje z rodzicami.

Na podstawie testów i obserwacji dokonywana jest diagnoza psychologiczna, która służy rozpoznawaniu możliwości dzieci, ich potrzeb i przyczyn trudności. Szczególny nacisk położony jest na taką diagnozę w grupie najstarszych dzieci, w kontekście szkolnej dojrzałości.

Z dziećmi prowadzone są też zajęcia.

Grupa najstarsza spotyka się co tydzień z psychologiem, by na bazie programu dostępnego na stronie  www.pacynkowo.pl rozmawiać na temat emocji, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, umiejętności bronienia swoich granic i przestrzegania granic innych, tolerancji wobec odmienności i innych bliskich dzieciom problemów. Głównym celem tych zajęć jest pogłębienie świadomości emocjonalnej, ale też rozwój umiejętności społecznych. Zajęcia służą także wzajemnemu poznaniu się.

Indywidualnie i w małych grupkach prowadzone są także regularne spotkania z dziećmi , które takich potrzebują.

Pracujemy przy wykorzystaniu programu rozwijającego percepcję wrokową Frostig, Horn oraz materiałów własnych.

Możliwa jest także pomoc rodzicom, która obejmuje konsultowanie trudnych wychowawczo lub emocjonalnie sytuacji, wspieranie rodziców w działaniach wyrównujących deficyty rozwojowe dziecka, poprawieniu szans edukacyjnych.

Psycholog przyjmuje również rodziców i dzieci na konsultacje, testy i badania psychologiczne w poradni.

Aneta Silarska – Sobota, psycholog

24.02.2022 r.