8.02.2022r.

Temat: Zabawa w kodowanie „Baloniki”

1. Do zabawy będzie potrzebna kartka papieru, mama lub tato rysują tabelkę z podziałem na 12 pól, do tego przygotowujemy wycięte z papieru koła – baloniki w 4 kolorach: żółty, niebieski, zielony i czerwony – po 4 koła z koloru. Dzieci mogą same wyciąć koła przy okazji będą ćwiczyć umiejętność posługiwania się nożyczkami :)

Jeśli jest możliwość wydrukowania materiału do zabawy, można pobrać tutaj gotowe pomoce

Kiedy wszystko już mamy przygotowane możemy zacząć zabawę !

Mama lub tato układa wycięte koła w dowolnym układzie po 4 koła w szeregu, dziecko odtwarza układ w tabelce. Możemy wymieniać się rolami :)

2. Jak karnawał to karnawał, a może zrobicie dekoracje w pokoju. Oto propozycje:

1. serpentyna – harmonijka – kolorową kartkę papieru tniemy na paski ( dowolna szerokość i ilość) i składamy w harmonijkę, następnie sklejamy harmonijkowe paski i zawieszamy w dowolnym miejscu :)

2. balony – jeśli macie balony w domu, można po prostu zrobić zawody, kto najszybciej nadmucha balon i zawiesić w pokoju.

3. spirale wiszące – wycinanie po śladzie – na kolorowej kartce odrysowujemy kształt koła, a potem rysujemy ołówkiem – zadanie dla mamy lub taty :), dziecko wycina po narysowanym śladzie – szablon koła ze śladem

3. Dla chętnych dzieci – zadanie :) karta pracy do pobrania

4. W karnawale nie może zabraknąć muzyki i tańca :) przy okazji utrwalamy język angielski.