Zabawy - wtorek 2 listopada

Witaj Ufoludkowa gromado….zapraszam Was do kilku zabaw i obejrzenia myślę ciekawego filmu o Polsce oczywiście dla dzieci…..przypomnimy sobie też piosenkę, na pewno ja pamiętacie….ćwiczymy też śpiewanie naszego hymnu narodowego

…..ale na początek rozgrzewka. zaczynamy

Rozgrzewka

Piosenka

Propozycja zabaw słownikowych

• „Mój dom” – opowiadanie o swoim domu, wzbogacanie słownictwa o wyrazy: dom, blok, kamienica, lokator, sąsiad. Dziecko wymienia imiona domowników, zwierząt domowych. Stara się opowiedzieć o swoich emocjach, odczuciach, kiedy jest w domu.
  • „Czy znasz swój adres?” – pamięciowe opanowanie swojego adresu. Dziecko powinno znać swój adres (nazwa miejscowości, nazwa ulicy, numer domu, mieszkania).proszę wytłumaczyć dziecku  dlaczego należy znać swój adres? Dlaczego nie wolno go podawać nieznajomym? Dlaczego nie wolno otwierać obcym?
  • „Moja rodzina” – zabawa plastyczna. Dzieci rysują kredkami na kartonie swoją rodzinę. Zwracamy  uwagę na rozplanowanie pracy na kartonie, dobór kolorów, proporcji. Na koniec z  gazet wycinacie literki i tworzycie napis „To moja rodzina: mama, tata i ja”……poproście rodziców lub starsze rodzeństwo o pomoc. Jaką literką rozpoczyna się wyraz mama i tata.
  • Zadanie dla chętnych; na środku dużej kartki np. a3 napisz w kółeczku (lub poproś rodziców)  literkę m z jednej strony i t z drugiej strony, Wokół liter narysuj przedmioty rozpoczynające się daną literą (można podpisać, jak potrafisz pisać literki lub wyciąć z gazet i nakleić)

Życzę miłego oglądania, słuchania i fajnej zabawy……..Bożena P……..czekam na Wasze zdjęcia.