Zabawy popołudniowe

2.11.2021r.

W tym tygodniu będziemy poznawać różne ciekawe rzeczy o ptakach :)

Propozycja zabaw na popołudnie :

„Jaki ptak śpiewa tak?”- zabawa dźwiękowo - naśladowcza.

• Ćwiczenia mięśni narządów mowy poprzez powtarzanie zgłosek. Wybrane dziecko mówi tekst rymowanki i dodaje odgłosy wybranego ptaka (np. Ćwir ćwir, Kra - kra, kle- kle) zadanie dzieci jest odgadnąć jaki to ptak i powtórzyć jego odgłos.

Jaki ptak śpiewa tak?… i np. Ćwir, ćwir

„Ptaki” - zabawa manualna - kalkowanie. Dowolny obrazek ptaka (kolorowanka). Odrysowujemy go mazakiem. kredką na na kartce położonej na kolorowance, następnie kolorujemy kredkami.

• Przygotowanie do nauki pisania

Przesyłam propozycję kolorowanki jeśli będzie możliwość wydrukowania, jeśli nie to Mama lub Tato narysują :) i też będzie super!

link do kolorowanki

pozdrawiam Pani Ania :)