Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze-grudzień

Zamierzenia wychowawczo - dydaktyczne dla grupy II

GRUDZIEŃ

• Obserwacja zjawisk zachodzących wraz ze zmianą pór roku w otoczeniu społecznym i przyrodniczym.
  • Poznanie zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Kształtowanie poczucia radości z obdarowywania innych własnoręcznie przygotowanym prezentem.
  • Rozwijanie różnorodnych form twórczości dziecięcej poprzez zabawy teatralne, dramowe – realizowanie treści z Koncepcji Przedszkola.
  • Poznanie pracy listonosza i górnika.  Ukazanie przydatności wykonywania tych  zawodów, budzenie szacunku dla ludzi wykonujących takie i inne zawody.
  • Zapoznanie dzieci z różnymi źródłami prądu, uwrażliwienie ich na bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych.
  • Rozwijanie ciekawości poznawczej i zachęcanie do aktywności badawczej - realizowanie zagadnień z Innowacji Pedagogicznej ,,Piątkowe eksperymenty ciekawskich przedszkolaków''.
  • Rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz poczucia estetyki podczas wykonywania prac plastycznych.
  • Doskonalenie umiejętności rozpoznawania oraz nazywania uczuć i emocji własnych i innych, analizowania sytuacji, wyrażania emocji poprzez słowo i wyraz artystyczny .
  • Zapoznanie z różnymi sposobami mierzenia długości ( a pomocą kroków, stóp, łokcia, sznurka…)
  • Rozwijanie wrażliwości muzycznej poprzez różne formy aktywności muzyczno-ruchowej.
  • Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia poranne, gimnastyczne i zabawy ruchowe.