Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze marzec 2022r.

• Wszechstronne wzbogacanie wiedzy o teatrze – rozwijanie zainteresowań poznawczych,

• Rozwijanie wyobraźni twórczej, odtwórczej i poczucia własnej wartości.

• Rozwijanie umiejętności przedstawiania poznanych utworów za pomocą gestu, mimiki i ruchu.

• Zapoznanie z różnymi formami teatralnymi.

• Prezentacja różnych akcesoriów przydatnych w pracy aktora,

• Rozwijanie twórczego myślenia – pomysły na wykorzystanie różnych akcesoriów do zabawy w teatr.

• Prezentacja swoich pomysłów i umiejętności aktorskich.

• Zachęcanie do dowolnych i organizowanych zabaw w teatr.

• Omawianie wyrażeń związanych z teatrem m.in. aktor, scena, scenariusz

• Określanie pogody i zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla wczesnej i późnej wiosny: odwilż, roztopy, coraz dłuższe dni, coraz cieplejsze ranki, a wieczory jeszcze chłodne, słońce grzeje coraz mocniej, często wieje ciepły wiatr itp.

• Prowadzenie obserwacji roślin w ogrodzie przedszkolnym lub kąciku przyrody w czasie kiełkowania, pojawiania się paków, rozwijania liści.