Zamierzenia na miesiąc listopad 2021

Zamierzenia dydaktyczno – opiekuńczo - wychowawcze na miesiąc listopad dla grupy IV (dzieci 5-6-letnie)

Poszerzanie wiadomości dzieci na temat swojego kraju.

Budowanie postawy patriotycznej przez kształtowanie umiejętno­ści przyjmowanie odpowiedniej postawy w trakcie śpiewania hymnu państwowego. Budzenia poszanowania dla wszystkich symboli narodowych.

Utrwalenie i wzbogacenie wiedzy na temat Kosmosu,.

Dostrzeganie naprzemienności pór roku, nocy i dni.

Rozwijanie umiejętności swobodnego wypowiadania się na określony temat.

Przygotowanie do czytania przez doskonalenie słuchu fonematycznego .

Wprowadzanie liter   m, M; g, G; k, K; t, T;

Zachęcanie do podejmowania prób samodzielnego czytania.

Rozwijanie umiejętności matematycznych w zakresie przeliczania, porównywania liczebności zbiorów, dodawania i odejmowania na konkretach i zbiorach zastępczych.

Kodowania i dekodowania informacji, wyznaczania kierunków w przestrzeni i na kartce. Rozwijanie myślenia operacyjnego podczas ustalania stałości elementów w zbiorze, porównywania ciężarów w zabawach, wprowadzenie cyfry 5 i znaku =.

Rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci.

Rozwijanie umiejętności plastycznych dzieci i wrażliwości estetycznej.

Rozwijanie sprawności manualnej i grafomotorycznej podczas rysowania, odrysowywania, nawlekania, przyklejania, oddzierania, kreślenia linii po śladzie, kropkach, samodzielnie wg wzoru na czystej kartce i w liniaturze oraz kratownicy, cięcia nożyczkami.